כל השירותים המשפטיים לעסק תחת קורת גג אחת
כל השירותים המשפטיים לעסק תחת קורת גג אחת
ליווי חברות ועסקים זו המומחיות שלנו
ליווי חברות ועסקים זו המומחיות שלנו
הסכם שותפות

מקימים חברה? אל תוותרו על הסכם שותפות אשר יבטיח את זכויותיכם!

תבור ושות' עורכי דין – ליווי משפטי לחברות ועסקים זו המומחיות שלנו.

מהו הסכם שותפות ?

הסכם שותפות הנו חוזה אותו עורכים השותפים אשר מעוניינים להקים ולנהל יחדיו עסק, כאשר בהסכם זה מסדירים – את מערכת היחסים העסקית והמשפטית ומתווים בין השאר את הדרך להקמת העסק, חלוקת הסמכויות בין השותפים, אופן קבלת ההחלטות וניהול העסק ביום ביום וכן מנגנונים לפתרון נכון של סכסוכים ומחלוקות עתידיות בין השותפים, ועוד.

האם מומלץ לערוך הסכם שותפות ?

בהחלט ! אין להתפשר על עריכת הסכם שותפות מקצועי המתאים לצרכי השותפים, החזון והעסק כאשר יקום.

לאור חשיבותו הרבה של הסכם השותפים ולהשלכות החמורות שיכולות להיגרם בהעדרו, הן מבחינה עסקית והן מבחינה כספית, ולמשל במקרה של סכסוך בין השותפים, אין לוותר על הסכם שותפות אשר עלותו על פי רוב אינה יקרה אך התועלת שבו רבה עד מאד.

מתי כדאי לערוך הסכם שותפות ?

הסכם שותפים מומלץ לערוך לפני הקמת השותפות ובטרם יצאה הפעילות העסקית לדרך, אך בהחלט ניתן לערוך אותו כאשר העסק כבר קיים ופועל.

מדוע ? עריכת הסכם על ידי עורך דין המתמחה בתחום המסחרי ובמועד הנכון יאפשר ליבון של כל הנדרש מבעוד מועד, הגעה להסכמות וניסוח חוזה שותפות מקיף ואיכותי, אשר יאפשר פעילות תקינה ויציבות עסקית לאורך זמן רב.

מה כולל הסכם שותפות ?

חוזה שותפות טומן בתוכו פרטים רבים ונדרש להתאים לחזון, לאופי ולרצונות השותפים וכן למהות העסק כאשר במסגרתו מסדירים את – זכויותיהם וחובותיהם של השותפים, סמכויות  ודרך ניהול העסק כמו גם הדרך לקבלת החלטות, העסקת עובדים וגורמים מקצועיים, חלוקת רווחים והחזר השקעות והלוואות, מנגנונים להסדרת סכסוכים ומחלוקות בין השותפים, נבצרות של אחד השותפים ועוד ועוד.

הסכם שותפות מהאינטרנט – האם מספיק ?

אומנם בימנו קיימות דוגמאות רבות להסכמי שותפות אותם ניתן להוריד מהאינטרנט ובחינם ואולם – הסכמים אלו על פי רוב חסרים סעיפי בסיס חשובים וקריטיים וחשוב מכך "הסכמי חינם" אלו הינם הסכמים כלליים, לא מקצועיים, חסרי התייחסות ספציפית לצרכי השותפים והעסק, לסיכונים, למנגנונים הנדרשים ולסוגיות רבות וחשובות עד מאד אליהם יש להתייחס ואותם יש ללבן, וזאת עושים במסגרת עבודה משותפת עם עורך הדין המתמחה בתחום המסחרי ובעריכת הסכמים.

.

אנא השאר את פרטיך

ואנו נשמח לחזור אליך בהקדם