תביעת תאונת דרכים

מהי תביעת תאונת דרכים ?

תביעת תאונת דרכים הנה תביעת נזיקין, על פי חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, בשל נזק גוף שנגרם בתאונת דרכים והמוגשת, ככלל, נגד חברת הביטוח אשר ביטחה את הרכב בביטוח חובה.

מתי ניתן לתבוע ?

בכל מקרה בו סבל אדם מנזק גוף עקב שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה קמה לו הזכות להגיש תביעה ולקבל פיצוי מחברת הביטוח אשר ביטחה את הרכב בביטוח חובה.

בעניין זה כדאי להדגיש, כי גם רכבת נחשבת לעניין זה כרכב מנועי ונזק גוף שנגרם מהרכבת, בתוך הרכבת, בעליה או בירידה מהרכבת מזכה בפיצויים בשל נזק גוף.

אם אין חברת ביטוח האם ניתן לקבל פיצוי ?

במידה ואדם נפגע בתאונת דרכים ובאותו מועד לא היה ביטוח חובה לרכב הפוגע או כאשר זהותו של הרכב אינה ידועה, למשל במקרה של תאונת פגע וברח, יפוצה אותו ניזוק על ידי  קרן הנקראת "קרנית קרן לפיצויים נפגעי תאונות דרכים".

האם הזכות לקבלת פיצוי היא מוחלטת ?

כן ! חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים הנו חוק סוציאלי שנועד לתת פיצוי לכל מי שסבל מנזק גוף עקב תאונת דרכים. משכך על פי החוק האחריות לפיצויים היא אחריות מוחלטת ואין שום משמעות לאופן התרחשותה ומי אחראי, ולדוגמא גם תאונה עצמית של התנגשות רכב בעמוד מזכה את מי שניזוק בנזקי גוף בפיצויים ממבטחת החובה.

הקושי ?

במהלך השנים הרבות בהן מטפל משרדנו בתיקי תאונות דרכים למדנו, כי תובעים רבים אינם מתייעצים בזמן ולכן מזיקים לתביעתם אל מול חברות הביטוח, אשר עושות כל שביכולתן להימנע מתשלום תוך שהן עושות שימוש באמצעים וחוקרים על מנת להכשיל את הנפגע ולהכין את הגנתם.

היות והתמודדות עם חברות הביטוח והפועלים מטעמן אינה התמודדות פשוטה מומלץ להקדים ולהתייעץ עם עורך דין תאונת דרכים, המתמחה בתחום, אשר ינחה וילווה ממועד מוקדם ככל הניתן לתאונה, דבר אשר ישפר את סיכוי התביעה ויגדיל את סכום הפיצוי.

למה אנחנו ?

כמי שייצג למעלה מעשר שנים חברות ביטוח אל מול תובעים פרטיים, וכיום מייצג לקוחות בתביעות נגד חברות ביטוח ומזיקים, ייחודו של משרד אורי תבור ושות' הינה הכרות מעמיקה עם דרך "פעולתן" ו"חשיבתן" של חברות הביטוח והפועלים מטעמן.

הידע והניסיון שנצבר בעבודה רבת שנים בעבור חברות ביטוח ובניהול תביעות רבות עבור לקוחות נגד חברות ביטוח ומזיקים, מאפשר למשרד תבור ושות' את ההתמחות המשולבת הן בתחום דיני הביטוח והן בתחום דיני הנזיקין, תאונות העבודה והביטוח הלאומי, שילוב המקנה למשרד את היתרון המשמעותי ואת המקצועיות הגבוהה ביותר בתחום.

יתרונות אלו בשילוב יצירתיות משפטית, נחישות ורצון לעזור וללוות את לקוחותינו אל הצדק, הובילו את משרדינו להיות המשרד המומחה והמוביל בתחום תביעות הביטוח והנזיקין.

https://www.youtube.com/watch?v=H5QRtMDooRs

סיפורי הצלחה

מאמרים

לבדיקת סיכויי התביעה שלך

ללא התחייבות מלא/י את פרטי המקרה ונחזור אלייך בהקדם